Kurs na prawa jazdy

Kurs na prawo jazdy trwa kilkanaście tygodni i obejmuje cześć teoretyczną oraz praktyczną naukę jazdy. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni ośrodek szkoleniowy, ponieważ jest ich teraz na rynku niezliczona ilość. Każda szkoła jazdy ma przydzielony odpowiedni numer wydawany przez starostwo powiatowe. Na tej podstawie możemy sprawdzić legalność działania takiej szkoły. W wyborze najlepiej kierować się ilością pozytywnie zdanych za pierwszym razem egzaminów przez byłych kursantów. Dana szkoła jazdy powinna mieć swoją salę wykładową z ławkami i stolikami dla każdego. Oprócz tego obowiązkowe są różnego rodzaju pomoce dydaktyczne, takie jak tablice poglądowe oraz filmy wideo, ponadto folie na prompter, diapozytywy i odpowiednie programy komputerowe. Filmy powinny pokazywać podstawowe czynności kontrolno-obsługowe, zasady kierowania pojazdem, zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym i zasady udzielania pierwszej pomocy.

Na jednym kursie nie powinno być więcej niż dwadzieścia osób . Ponadto placówka powinna mieć własny plac manewrowy, aby można było pokazać i przećwiczyć z kursantami wszystkie manewry, a przede wszystkim te, które są wymagane przez egzaminatorów. Posiadanie przynajmniej jednego samochodu osobowego oraz motocykla również jest wymagane. Jak inaczej kursanci nauczą się poprawnego kierowania pojazdem. Po ukończeniu kursu powinniśmy być gotowi do samodzielnej jazdy po ulicach naszego kraju. Ilość godzin jazdy na kursie jest ustalona ustawowo i nie można jej zmniejszyć, jeśli więc instruktor naciska aby dokupić godziny jazdy, robi to nielegalnie i nie musimy się na to zgadzać.

Po ukończeniu kursu ośrodek musi wydać nam zaświadczenie, ponieważ tylko na podstawie tego dokumentu zostaniemy zakwalifikowani do państwowego egzaminu. Oprócz naszych predyspozycji i umiejętności tylko od instruktora zależy to czy zdamy egzamin za pierwszym razem. Jeśli dana szkoła jazdy zatrudnia doświadczonych nauczycieli, z duża kulturą osobistą i odpowiednim podejściem do zdającego, wtedy nie musimy się martwić. W środowisku jest powiedzenie dotyczące instruktorów, którzy dobrze uczą. Jeśli o kimś chodzi pogłoska, że nauczyłby jeździć nawet kamień, to wówczas możemy śmiało zdecydować się na danego instruktora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *